Kadim Tarot

17 Gün Diyeti Nedir?

  • 15 Mart 2022
  • 174 kez görüntülendi.
17 Gün Diyeti Nedir?

Teori: Diyet, “vücut karışıklığını” teşvik etmek için dört döngüsünün her birinde biraz farklı bir yeme ve egzersiz rejimi önerir – vücudunuzun adapte olmasını önlemenin bir yolu, böylece metabolizmanız yüksek hızda kalır ve çok fazla yağ yakarsınız. Bu teori bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da alacağınız dengeli yemekler ve egzersiz kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Dengeli Diyet

Bu diyetler sağladıkları protein, karbonhidrat, yağ ve diğer besin maddelerinin miktarı için kabul edilen aralıklara girer.

Artılar ve eksiler

  • Esnek
  • besleyici ses
  • biraz pahalı
  • Yemek hazırlığı gerekli

17 Gün Diyeti nasıl çalışır?

Michael Rafael Moreno’nun 2011 tarihli “17 Günlük Diyet: Hızlı Sonuçlar İçin Bir Doktorun Planı” adlı kitabına dayanan rejimin, hızlı ve kalıcı olarak kilo vermenize yardımcı olmak için yapıldığı iddia ediliyor. California merkezli bir aile hekimliği doktoru olan Moreno, diyetin can sıkıntısını ve vücudunuzun düzleşmesini önlemek için 17 günlük üç döngüye bölündüğünü söylüyor. İlk döngüde, “Hızlandırın”, günde yaklaşık 1.200 kaloriyi azaltacak, şeker alımınızı azaltacak ve sindiriminizi iyileştirmeye odaklanacaksınız. Bu, en çok – 10 ila 15 pound – kaybedeceğiniz zamandır, ancak bunun çoğu su ağırlığı olacak, diyor. 17 gün sonra ikinci döngü olan “Etkinleştir”e ulaşacaksınız. Bu süre boyunca Accelerate’in sınırlı kalorili diyeti ile Activate’in biraz daha yüksek kalorili yemek planı arasında geçiş yapacaksınız. Bu ileri geri, sözde metabolizmanızı sıfırlar ve 5 ila 6 pound ek bir kayıp sağlamak için yağ yakımını uyarır. Üçüncü döngüde, “Başar”, 2 ila 3 kilo daha vermek için iyi beslenme alışkanlıkları geliştirmeye odaklanacaksınız. Son döngü olan “Varış” devam ediyor. Hafta içi sağlıklı beslenerek ve hafta sonları en sevdiğiniz yiyecekleri (ılımlı olarak) yiyerek hedef kilonuzu koruyacaksınız.

Moreno’nun kabul edilebilir yağsız proteinler, nişastasız sebzeler, düşük şekerli meyveler ve bazı genel porsiyon yönergelerini içeren doğal karbonhidrat listelerini kullanarak kendi yemek planlarınızı oluşturabilirsiniz. Daha fazla yapıya mı ihtiyacınız var? Moreno, her döngü için 17 örnek menü sunar. Yeşil çay her öğünde ortaya çıkıyor çünkü Moreno, yağla mücadele özelliklerine büyük bir inanç duyuyor ve yağ dokusundaki kan damarlarının büyümesini engellediğini iddia ediyor.

Moreno ayrıca yolda, restoranlarda, tatillerde, farklı kültürel mutfaklar için ve hatta PMS’li olsanız bile diyet yapmak için ipuçları sunar.

17 Gün Diyeti ne kadar?

Bir sürü taze ürün, balık ve et satın alacaksınız, bu yüzden bu diyet pahalı olabilir. Ancak istediğiniz yerde alışveriş yapabilirsiniz ve “organik” yiyecekler gerekli değildir.

17 Gün Diyet kilo vermenize yardımcı olur mu?

Büyük ihtimalle. Bu diyetin öngördüğü dengeli beslenme ve düzenli egzersizle hafta sonları mideniz bulanmadığı sürece kilo vermemeniz çok zor olacak. Döngülerin kendilerinin kilo kaybını teşvik edip etmediği açık değildir – hiçbir çalışma 17 Günlük Diyeti özel olarak değerlendirmemiştir – ve “vücut karışıklığı” bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Kolaylık: Nispeten uygundur – Moreno, örneğin tatiller ve yoğun çalışma programları için özel yemek planları sunar. Ancak diyet, zaman alan önemli yiyecek hazırlama ve alışverişi gerektirir.

Dışarıda yemek: Moreno kitabının bütün bir bölümünü dışarıda yemek yemeye ayırıyor ve dikkat edilmesi gereken en şişmanlatıcı restoran öğelerini listeliyor. Yemeğinizde ne olduğunu biliyor ve buna göre sipariş veriyorsanız, iyi olmalısınız.

Alkol: Son iki döngü sırasında günde bir içki içmenize izin verilir, ancak mümkün olduğunda içmeniz şiddetle tavsiye edilmez.

Zaman kazandıran: Yok.

Ekstralar: Yok.

Dolgunluk: Moreno, yemeklerinizin açlığı gidermesi gerektiğini, ancak sizi tok veya tok hissettirmediğini söylüyor. Pek çok ürün katı porsiyon boyutlarına sahip değildir, bu nedenle tatmin olana kadar yiyebilirsiniz.

Tat: Yemek hazırlama ve yemek seçimi için kancadasınız. Yemekler, yaptığınız kadar güzel olacak. Sebze sevmiyorsanız, ufkunuzu genişletmeye hazırlanın.

17 Gün Diyetinde ne kadar egzersiz yapmalısınız?

Egzersiz, 17 Gün Diyetinin önemli bir bileşenidir. Birinci ve ikinci döngülerde, her gün 17 dakikanızı yürüyüş gibi hafif egzersizler yaparak geçireceksiniz. Üçüncü döngü sırasında, haftanın “çoğu” gününde 40 ila 60 dakikalık aerobik egzersiz yapacaksınız. Son döngüde, hafta sonları bir saat egzersiz yapacak ve hafta içi düzenli rejiminize devam edeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ